Katedra Automatyki Okrętowej

Katedra Automatyki Okrętowej

/

Student

Znajdź informacje których potrzebujesz.

Tematy prac dyplomowych

W przypadku gdy nie masz pomysłu na projekt pracy dyplomowej, możesz skorzytać z proponowanych tematów.

Plan konsultacji

Jeśli masz problemy ze zrozumieniem danej tematyki, możesz skorzystać z konsultacji u naszych wykładowców.

Przydatne dokumenty

Znajdziesz tutaj karty przedmiotów, plany studiów oraz inne dokumenty.

Kadra

Do naszej kadry należą doświadczeni wykładowcy.
MLN+
Wartość sprzętu
+
Liczba studentów
+
Liczba wykładowców
+
Obciążenie dydaktyczne

Stanowisko do Laboratorium Energoelektroniki

Katedra Automatyki Okrętowej dzięki dofinansowaniu ze Środków Budżetu Państwa w ramach „Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2017 – 2026” zrealizowała zadanie „Stanowisko do Laboratorium Energoelektroniki”. Celem inwestycji była rozbudowa bazy dydaktycznej oraz zwiększenie możliwości szkoleniowych Katedry Automatyki Okrętowej. Laboratorium to przeznaczone jest do prowadzenia zajęć z zasad działania elementów i podzespołów energoelektroniki będących jądrem systemów automatyki i uzbrojenia okrętowego. Wzmocnienie potencjału dydaktyczno-naukowego spowoduje podniesienie poziomu nauczania i prowadzonych prac naukowo-badawczych oraz lepsze przygotowanie i zdobycie odpowiednich kompetencji przez podchorążych i specjalistów, na potrzeby załóg okrętowych oraz na cywilnym rynku pracy.

Stanowisko do Laboratorium Podstaw Elektroniki

Katedra Automatyki Okrętowej dzięki dofinansowaniu ze Środków Budżetu Państwa w ramach „Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2017 – 2026” zrealizowała zadanie „Stanowisko do Laboratorium Podstaw Elektroniki”. Celem inwestycji była rozbudowa bazy dydaktycznej oraz zwiększenie możliwości szkoleniowych Katedry Automatyki Okrętowej. Nowoczesne stanowisko przyczyni się do zapoznania studentów z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie elektroniki, które są zasadniczą częścią wszystkich urządzeń technicznych. Wzmocnienie potencjału dydaktyczno-naukowego spowoduje podniesienie poziomu nauczania i prowadzonych prac naukowo-badawczych oraz lepsze przygotowanie i zdobycie odpowiednich kompetencji przez podchorążych i specjalistów, na potrzeby załóg okrętowych oraz na cywilnym rynku pracy.

Stanowiska do programowania sterowników PLC z wykorzystaniem modelu fizycznego sterowanego procesu

Katedra Automatyki Okrętowej dzięki dofinansowaniu ze Środków Budżetu Państwa w ramach „Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2013 – 2022” zrealizowała zadanie „Stanowiska do programowania sterowników PLC z wykorzystaniem modelu fizycznego sterowanego procesu”. Celem inwestycji był zakup specjalistycznego sprzętu i oprogramowania do budowy stanowiska do programowania sterowników PLC z wykorzystaniem modelu fizycznego sterowanego procesu. Jej przeprowadzenie umożliwiło Katedrze Automatyki Okrętowej zapewnienie efektywnego szkolenia w obszarze okrętowych systemów sterowania. Powyższe szkolenie jest niezwykle istotne, ponieważ większość systemów w procesie sterowania wykorzystuje rozwiązania bazujące na sterownikach PLC. Przeprowadzona inwestycja jest bezpośrednio związana z procesem dydaktycznym i doskonaleniem zawodowym. Wzmocnienie potencjału dydaktyczno-naukowego spowoduje podniesienie poziomu nauczania i prowadzonych prac naukowo-badawczych oraz lepsze przygotowanie i zdobycie odpowiednich kompetencji przez podchorążych i specjalistów, na potrzeby załóg okrętowych oraz na cywilnym rynku pracy.

Pracownia Komputerowych Systemów Wizyjnych

Katedra Automatyki Okrętowej dzięki dofinansowaniu ze Środków Budżetu Państwa w ramach „Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2013 – 2022” zrealizowała zadanie „Pracownia Komputerowych Systemów Wizyjnych”. Celem inwestycji było wyposażenie pracowni komputerowych systemów wizyjnych w niezbędną aparaturę, umożliwiającą Katedrze Automatyki Okrętowej zapewnienie efektywnego szkolenia w szybko rozwijającym się obszarze widzenia komputerowego. Powyższe szkolenie jest niezwykle istotne, ponieważ większość systemów w procesie sterowania i podejmowania decyzji wykorzystuje informację wizyjną, która na potrzeby realizacji zadań wymaga wstępnego przetworzenia. Inwestycja tym samym umożliwiła rozbudowę bazy dydaktycznej AMW oraz zapewniła studentom możliwość nabywania niezbędnej wiedzy z zakresu wykorzystania metod widzenia komputerowego na potrzeby realizacji i eksploatacji systemów mechatronicznych oraz autonomicznych systemów zrobotyzowanych. Wzmocnienie potencjału dydaktyczno-naukowego spowoduje podniesienie poziomu nauczania i prowadzonych prac naukowo-badawczych oraz lepsze przygotowanie i zdobycie odpowiednich kompetencji przez podchorążych i specjalistów, na potrzeby załóg okrętowych oraz na cywilnym rynku pracy.

Powrót na stronę główna



Partnerzy

Poznaj naszych partnerów.



Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji? Planujesz do nas dołączyć? A może chcesz nawiązać współpracę? Śmiało, skontaktuj się z nami :)

Nasz adresul. Śmidowicza 69,
81-127 Gdynia

Telefon261 262 695

Adres emailp.piskur@amw.gdynia.pl

Nasz wydziałWydział Mechaniczno Elektryczny